Senegal Akreditif Danışmanlık

Bu sayfada 2017 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz Senegal akreditif çalışmamıza ait referans bilgilerimizi bulabilirsiniz.

Senegal’de bulunan Compagnie Bancaire De L’afrique Occidentale (CBAO) bankası tarafından açılmış olan 26.780,00 EUR toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Senegal İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası CIX00003306 olup, akreditif açılış tarihi ise 28.Eylül.2017‘dir. İhracat gerçekleştiren firma Kayseri’de yer almaktadır.

Akreditif, Fransa’da bulunan Attijariwafa Bank Europe tarafından teyit edilmiştir. Akreditif aynı zamanda Fransa’daki teyit bankasının gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır.

Türkiye’de bulunan Türkiye İş Bankası ise akreditifte ihbar bankası konumundadır.

senegal akreditif danışmanlık

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi sonucunda akreditifte saptanan riskli noktaların ortadan giderilmesi için İngilizce olarak Akreditif Düzeltme Talepleri hazırlanmıştır. Bu kapsamda son yükleme tarihi ve lehtar firma ünvanında düzeltmeler yapılmıştır.
  • Akreditif altında talep edilen belgeler sırası ile commercial invoice (ticari fatura), bill of lading (konşimento) ve  packing list (paketleme listesi)’dir.
  • İhracatçı firmanın yüklemeyi yapmasını takiben, evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan Türkiye İş Bankası’na ibrazından sonra belgelerin doğrudan teyit bankasına gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, ödeme teyit bankadan tahsil edilmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri olarak 2009 yılından itibaren 250’nin üzerinde başarılı ibraz gerçekleştirdik. 45’in üzerindeki farklı ülkeye ihracat ve ithalat akreditif danışmanlık hizmeti verdik. Siz de en uygun koşullarda profesyonel akreditif danışmanlık hizmeti almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

akreditif danışmanlık iletişim

error: Tüm yazılar Akreditif Danışmanlık Hizmetleri adına telif hakları kapsamında korunmaktadır. İzinsiz kullanılması yasaktır.