Cezayir Akreditif Danışmanlık

Cezayir, 2009 yılında gerçekleştirmiş olduğu yasal düzenleme ile tüm ithalat işlemlerini akreditifli ödeme ile yapmaya başlamıştır. Daha sonraki yıllarda Cezayir söz konusu yasal düzenlemeyi gevşemiş ve akreditifin yanı sıra vesaik mukabili ödemeyi de kabul etmeye başlamıştır.

Cezayir akreditif işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgilere buradaki linke tıklayarak ulaşmanız mümkündür.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Cezayir’e yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Cezayir’de bulunan Banque de Développement Local Algiers bankası tarafından açılmış olan 375,000.00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Cezayir İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

cezayir-akreditif-danismanligi

Söz konusu akreditifin referans numarası C335314 olup, akreditif açılış tarihi ise 31.Aralık.2014’dür. İhracat gerçekleştiren firma Trabzon’da yer almaktadır.

Akreditif, Türkiye’deki Türk Ekonomi Bankası’nın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Türk Ekonomi Bankası aynı zamanda akreditife ihbar bankası olarak yer almaktadır.

Akreditife Türk Ekonomi Bankası tarafından teyit eklenmiştir.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi yapılmış, akreditifte ihracatçı firmayı sıkıntıya sokabilecek maddeler tespit edilmiştir. Söz konusu sorunlu maddelerin tamamen düzeltilmesi amacıyla 3 defa akreditif düzeltme metni hazırlanmıştır
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki teyit bankası konumunda olan Türk Ekonomi Bankası’na ibrazından sonra belgelerde bulunan küçük rezervler düzeltilmiştir.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, teyit bankası amir bankadan iletilen akreditif tutarını ihracatçı firmanın banka hesabına geçmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973