Almanya Akreditif Danışmanlık

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Almanya’dan yapılan akreditifli ithalat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Türkiye’de bulunan Türkiye İş Bankası tarafından açılmış olan 101.545,40 EUR toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Almanya İthalat Akreditif Danışmanlığı, ithalat işleminin başarı ile sonuçlanması ve ödemenin ihracatçı firmaya iletilmesi ile sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin açılış tarihi 27.Ekim.2009‘dur. İthalatı gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır. Söz konusu akreditif firmamızın vermiş olduğu ilk akreditif danışmanlık hizmetlerinden birisidir. Kesmiş olduğumuz fatura tarihi 23.Eylül.2009 tarihlidir.

almanya akreditif danışmanlık

Akreditif, Türkiye İş Bankası’nın Türkiye’deki herhangi bir şubesinin gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Akreditif teyitsiz olarak açılmıştır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ithalat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Firma daha önce akreditif ile ithalat işlemi yapmadığı için ilk adımda akreditifin işleyişi hakkında temel bilgiler verilmiştir.
  • Özellikle ithalat akreditifinin yapısı ve olası riskler firmaya herhangi bir tartışma bırakmayacak şekilde açıklanmıştır.
  • Satış sözleşmesi ve proforma fatura incelenmiş, akreditifte yazılması gereken ödeme yöntemi çeşidi ve istenilecek evraklar gümrükçü ile de görüşülerek belirlenmiştir.
  • Akreditifte kullanılan ödeme yöntemi mixed payment olarak tercih edilmiştir. Ödemenin 26.993,08 EUR’luk kısmı peşin ödeme olarak akreditif haricinde ihracatçıya iletilmiş, kalan ödeme ise karayolu taşıma belgesi olan CMR’nin düzenlenme tarihinden 105 gün sonra ödenecek şekilde tespit edilmiştir.
  • Almanya’da bulunan ihracatçı firma zamanında yüklemeyi yapmış ve evrakları ödeme için Türkiye İş Bankası İstanbul Merkez şubesine ulaştırmıştır.
  • İş Bankası yapmış olduğu evrak incelemesinde rezervler bulmuştur. Söz konusu rezervler ithalatçı firma tarafından kabul edilmiştir.
  • İthalatçı firma evrakları bankadan alarak gümrük işlemlerini yapmıştır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973