İsrail Akreditif Danışmanlık

İsrail, Orta Doğu’da Türkiye’nin en çok dış ticaret yaptığı ülkelerden birisidir.  İsrail, 2016 yılında Türkiye’den 2 milyar 601 milyon dolarlık mal ithal etmiş; buna karşılık da Türkiye’ye 1 milyar 297 milyon dolarlık ürün ihraç etmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, İsrail’e yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

İsrail’de bulunan Israel Discount Bank Ltd. bankası tarafından açılmış olan 22.992 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan İsrail İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası 4E1-01-000228E olup, akreditif açılış tarihi ise 23.Mayıs.2016‘dır. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul‘da yer almaktadır.

israil akreditif danışmanlık

Akreditif, İsrail’deki aynı zamanda amir banka konumundaki Israel Discount Bank Ltd. bankasının gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Türkiye Halk Bankası ise akreditife ihbar bankası olarak yer almaktadır.

Akreditife teyitsiz olarak açılmıştır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi yapılmış, akreditifte ihracatçı firmayı sıkıntıya sokabilecek maddeler tespit edilmiştir. İhracatçı firma ünvanındaki hatalar düzeltilmiş, akreditif geçerlilik süresi uzatılmış ve evrak ibraz süresi konşimento tarihinden itibaren 21 gün olacak şekilde düzeltilmiştir.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan Türkiye Halk Bankası’na ibrazından sonra belgelerde bulunan küçük rezervler düzeltilmiştir.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, ihbar bankası amir bankadan iletilen akreditif tutarını ihracatçı firmanın banka hesabına geçmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973