İspanya Akreditif Danışmanlık

İspanya, Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadasın’da yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. İspanya akreditif işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgilere “İspanya Akreditif İşlemleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada 2011 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz İspanya’ya yapılan akreditifli bir ihracat çalışmamıza ait referans bilgilerimizi bulabilirsiniz.

İspanya’da bulunan Banco De Valencia S.A. bankası tarafından açılmış olan 15.295,80 EUR toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan İspanya İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası CI0176.38344 olup, akreditif açılış tarihi ise 11.Temmuz.2011’dir. İhracat gerçekleştiren firma Kocaeli’de yer almaktadır.

ispanya akreditif

Akreditif, Türkiye’de bulunan Türkiye İş Bankası gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. İş Bankası aynı zamanda ihbar bankası konumundadır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi sonucunda akreditifte her hangi riskli bir nokta tespit edilmemiştir.
  • Akreditif altında talep edilen belgeler sırası ile commercial invoice (ticari fatura), bill of lading (konşimento), weight list (ağırlık listesi), certificate of origin (menşe şehadetnamesi), insurance policy (sigorta poliçesi) olarak tespit edilmiştir.
  • İhracatçı firmanın yüklemeyi yapmasını takiben, evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan İş Bankası’na ibrazından sonra belgelerin doğrudan amir bankasına gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, ödeme teyit bankasından tahsil edilmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973