Kenya Akreditif Danışmanlık

Kenya, 2016 yılında Türkiye’den 127 milyon dolarlık ürün ithalatı yapmıştır. Yine 2016 yılı içerisinde Kenya’nın Türkiye’ye olan ihracatı ise 13 milyon dolar civarındadır.

Akreditif Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Kenya’ya yapılan ihracatlarda başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Kenya’da bulunan Equity Bank Limited bankası tarafından açılmış olan 83.164,00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Kenya İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

kenya akreditif danışmanlık

Söz konusu akreditifin referans numarası OLCF000018515 olup, akreditif açılış tarihi ise 16.Kasım.2015‘dir. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır.

Akreditif, Almanya’da bulunan Commerzbank’ın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Türkiye’deki Burgan Bank akreditife ihbar bankası olarak yer almaktadır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi sonucunda akreditifte bulunan riskli noktaların ortadan kaldırılması için düzeltme çalışması yapılmıştır.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Akreditifte talep edilen belgeler commercial invoice (İngilizce düzenlenmiş ticari fatura), packing list (paketleme listesi), beneficiary certificate (lehtar sertifikası), inspection certificate (gözetim sertifikası), certificate of origin (menşe şehadetnamesi), insurance policy (sigorta poliçesi)’dir.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan Burgan Bankası’na ibrazından sonra belgelerin doğrudan teyit bankasına gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, teyit bankasından vadeli ödeme kabul swift mesajı gelmiştir.
  • Burgan Bankası akreditifi iskonto etmiş ve ihracatçı firmaya vadeden önce ödemeyi gerçekleştirmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973