Vietnam Akreditif Danışmanlık

Bu sayfada 2021 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz Vietnam ihracat akreditif çalışmamıza ait referans bilgilerimizi bulabilirsiniz.

Vietnam’da bulunan Joint Stock Commercial Bank For Foreign Trade of Vietnam (Vietcombank) bankası tarafından açılmış olan 204.000,00 EUR toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Vietnam İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası ILC2115288 olup, akreditif açılış tarihi ise 16.Aralık.2021’dir. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır.

Akreditif, teyitsiz olarak işlem görmüştür. Yurtdışındaki amir banka akreditif metnini Akbank’a MT700 swift mesajı ile iletmiş, daha sonra ihracatçı firmanın talebi doğrultusunda akreditif Halk Bankası’na MT710 swift mesajı ile taşınmıştır.

Akreditif Türkiye’de bulunan her hangi bir bankanın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Bu durumda Halk Bankası hem ihbar bankası hem de görevli banka konumunda olup, ihracatçıya her hangi bir taahhüdü vermeksizin işlemi sonlandırmıştır. Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Taslak akreditif üzerinden akreditif incelemesi yapılmış ve akreditifin çalışılabilir olduğu tespit edilmiştir. Akreditif metninde her hangi bir düzeltme talep edilmemiştir.
  • Akreditif altında talep edilen belgeler sırası ile commercial invoice (ticari fatura), bill of lading (konşimento) ve packing list (paketleme listesi)’dir.
  • İhracatçı firmanın yüklemeyi yapmasını takiben, evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan Türkiye Halk Bankası’na ibrazından sonra belgelerin doğrudan amir bankasına gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, ödeme amir bankadan tahsil edilmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973