Tayvan Akreditif Danışmanlık

Bugünkü yazımızda Tayvan’a yapılan bir ihracat işleminde sunmuş olduğumuz akreditif danışmanlık hizmetimize ait referans bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Tayvan akreditifleri ile ilgili daha detaylı bilgiye Tayvan Akreditif İşlemleri başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Tayvan’a yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Tayvan’da bulunan First Commercial Bank bankası tarafından açılmış olan 28.145,00 EUR toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Tayvan İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

tayvan akreditif danışmanlık

Bu akreditif işlemi 2009 yılına ait olup, firmamızın vermiş olduğu ilk akreditif danışmanlıklarından birisini oluşturmaktadır.

Söz konusu akreditifin referans numarası 9NG2/ 00573/ 5103 olup, akreditif açılış tarihi ise 2009 yılı içerisidir. İhracat gerçekleştiren firma Ankara’da yer almaktadır.

Akreditif, Türkiye’deki herhangi bir bankanın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır.

Akreditif teyitsiz olarak açılmış ve teyitsiz olarak ihbar edilmiştir.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi yapılmış, akreditifte ihracatçı için risk oluşturacak noktalar tespit edilmiştir. Riskli maddelerin düzeltilmesi amacıyla akreditif düzeltme metni hazırlanmıştır.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgeler, Türkiye’deki ihbar bankasına ibraz edilmiştir.
  • Türkiye’deki ihbar bankası tarafından belgeler Tayvan’daki amir bankaya iletmiştir.
  • Tayvan’daki amir banka tarafından ramburse edilen akreditif tutarı ihracatçı firmanın döviz tevdiat hesabına aktarılmıştır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973