Çin Akreditif Danışmanlık

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Çin’den yapılan akreditifli ithalat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Türkiye’de bulunan Türkiye Halk Bankası tarafından açılmış olan 24.765,00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Çin İthalat Akreditif Danışmanlığı, ithalat işleminin başarı ile sonuçlanması ve ödemenin ihracatçı firmaya iletilmesi ile sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası 0742Z00162 olup, akreditif açılış tarihi ise 05.Mart.2010‘dur. İthalatı gerçekleştiren firma İzmir’de yer almaktadır. Söz konusu akreditif firmamızın vermiş olduğu ilk akreditif danışmanlık hizmetlerinden birisidir.

cin-akreditif-danismanlik

Akreditif, Türkiye Halk Bankası Çiğli Şubesi’nin gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Akreditif teyitsiz olarak açılmıştır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ithalat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Firmaya akreditifin işleyişi hakkında temel bilgiler verilmiştir. Özellikle ithalat akreditifinin yapısı ve olası riskler firmaya her hangi bir tartışma bırakmayacak şekilde açıklanmıştır.
  • Satış sözleşmesi incelenmiş, akreditifte yazılması gereken ödeme yöntemi çeşidi ve istenilecek evraklar gümrükçü ile de görüşülerek belirlenmiştir.
  • Akreditifte kullanılan ödeme yöntemi mixed payment olarak tercih edilmiştir. Ödemenin %20’si peşin ödeme olarak akreditif haricinde ihracatçıya iletilmiş, kalan ödemeler ise %40 evrak karşılığında ve %40 da konşimento tarihinden 45 gün sonra ödenecek şekilde saptanmıştır.
  • Çin’de bulunan ihracatçı firma zamanında yüklemeyi yapmış ve evrakları ödeme için Halk Bankası Çiğli Şubesine ulaştırmıştır.
  • Halk Bankası yapmış olduğu evrak incelemesinde rezervler bulmuştur. Söz konusu rezervler ithalatçı firma tarafından kabul edilmiştir.
  • İthalatçı firma evrakları bankadan alarak gümrük işlemlerini yapmıştır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973