Libya Akreditif Danışmanlık

Türkiye ile Libya arasındaki dış ticaret ülkelerin tarihleri boyunca canlı olagelmiştir. Türkiye, 2011 yılında Libya’da yaşanan politik kargaşaya ve iç savaşa kadar Libya’ya en çok ihracat yapan ülkeler arasında yer almaktaydı.

2011 yılından sonra ise Libya’nın siyasal birliği büyük yara almış, düşen petrol fiyatlarının da etkisiyle Libya hükûmeti bütçesini denkleştirmekte ve ülkede otoritesini yeniden tesis etmekte sıkıntı yaşamıştır.

Libya’nın yaşamakta olduğu politik ve ekonomik sıkıntılar halen devam etmektedir. 2016 yılında Libya Türkiye’den 906 milyon dolarlık ürün ithal etmiş, buna karşılık da Türkiye’ye 161 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.

Bugünkü yazımızda Libya’ya yapılan bir ihracat işleminde sunmuş olduğumuz akreditif danışmanlık hizmetimize ait referans bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

libya akreditif danışmanlık

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Libya’ya yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Libya’da bulunan Jumhouria Bank tarafından açılmış olan 68.814,00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Libya İhracat Akreditif Danışmanlık Hizmeti, ilk ibrazda evrakların kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası 108LC140052 olup, akreditif açılış tarihi ise 30.Mart.2014‘tür.

Akreditif, Türkiye’de bulunan Arab Turkish Bank İstanbul gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi sonucunda akreditifte her hangi riskli bir nokta tespit edilmemiştir.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Arab Turkish Bank’a ibrazından sonra belgelerin doğrudan amir bankaya gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, her hangi bir rezerve düşülmeden ödeme amir bankadan tahsil edilmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973