Bangladeş Akreditif Danışmanlık

Bugünkü yazımızda Bangladeş’e yapılan bir ihracat işleminde sunmuş olduğumuz akreditif danışmanlık hizmetimize ait referans bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Bangladeş, tıpkı Cezayir gibi ithalat işlemlerinde zorunlu olarak akreditif kullanan ülkelerden birisidir. Bangladeş akreditifleri belki de Dünya genelinde çalışması en zor akreditiflerin başında gelmektedir. Bu ülkeden açılan akreditiflerin kendisine has bir yapısı vardır.

 

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Bangladeş’e yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

bangladeş akreditif danışmanlık

Bangladeş’de bulunan Al-Arafah Islami Bank Ltd bankası tarafından açılmış olan 11,200.00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Bangladeş İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Bu akreditif işlemi 2016 yılına aittir.

Söz konusu akreditifin referans numarası 107916010019 olup, akreditif açılış tarihi ise 02.Şubat.2016‘dır. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır.

Akreditif, Türkiye’deki herhangi bir bankanın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. İhbar bankası ise Citibank A.S.‘dir. Akreditif teyitsiz olarak açılmış ve teyitsiz olarak ihbar edilmiştir.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi yapılmış, akreditifte ihracatçı için risk oluşturacak noktalar tespit edilmiştir. Riskli maddelerin düzeltilmesi amacıyla akreditif düzeltme metni hazırlanmıştır.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Akreditif altında draft/bill of exchange, commercial invoice, packing list, bill of lading, certificate of Origin, beneficiary’s certificate, shipment advice, vessel certificate belgeleri hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgeler, Türkiye’deki ihbar bankasına ibraz edilmiştir.
  • Türkiye’deki ihbar bankası tarafından belgeler Bangladeş’deki amir bankaya iletmiştir.
  • Rambursman bankası tarafından ramburse edilen akreditif tutarı ihracatçı firmanın döviz tevdiat hesabına aktarılmıştır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973