Dubai Akreditif Danışmanlık

Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Birleşik Arap emirliklerin’de ihracat ve ithalat işlemlerinin en yoğun olarak yapıldığı yerlerin başında gelmektedir. Özellikle re-export faaliyetleri fazladır.

Bu sayfada 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz Dubai akreditif çalışmamıza ait referans bilgilerimizi bulabilirsiniz.

Dubai’de bulunan Standard Chartered Bank bankası tarafından açılmış olan 48.218,04 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Dubai İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Söz konusu akreditifin referans numarası 123010382866-DG olup, akreditif açılış tarihi ise 12.Ekim.2015‘dir. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır.

dubai akreditif danışmanlık

Akreditif, Türkiye’de bulunan Türkiye Halk Bankası gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Halk Bankası aynı zamanda ihbar bankası konumundadır.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi sonucunda akreditifte her hangi riskli bir nokta tespit edilmemiştir.
  • Akreditif altında talep edilen belgeler sırası ile commercial invoice (ticari fatura), bill of lading (konşimento), packing list (paketleme listesi), certificate of origin (menşe şehadetnamesi), vessel certificate (gemi sertifikası)ve beneficiary’s certificate (lehtar sertifikası) olarak tespit edilmiştir.
  • İhracatçı firmanın yüklemeyi yapmasını takiben, evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgelerin Türkiye’deki ihbar bankası konumunda olan Halk Bankası’na ibrazından sonra belgelerin doğrudan amir bankasına gönderilmesi sağlanmıştır.
  • Evrakların nihai ibrazının ardından, ödeme teyit bankasından tahsil edilmiştir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973