Hindistan Akreditif Danışmanlık

Hindistan, Dünya genelinde Çin’den sonra en kalabalık ülke konumundadır. Kişi başına düşen gelir düzeyi bakımından az gelişmiş ülkeler arasında yer alan Hindistan, son yıllarda yaşamış olduğu ekonomik atılım ve liberalizasyona rağmen hali hazırda ihracat yapması zor ülkelerden birisi olarak göze çarpmaktadır.

Hindistan’ın yapmış olduğu uluslararası ticarette akreditifli ödemeler Hindistanlı ihracatçı ve ithalatçı firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Hindistan akreditif işlemleri ile ilgili olarak detaylı bilgilere Hindistan Akreditif İşlemleri başlıklı yazımızdan daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bugünkü yazımızda vermiş olduğumuz Hindistan Akreditif Danışmanlık Hizmetinin detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Hindistan’a yapılan akreditifli ihracat işlemlerinde başarı ile sunmuş olduğu akreditif danışmanlık hizmetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Hindistan’da bulunan Standard Chartered Bank bankası tarafından açılmış olan 32.504,00 USD toplam tutarlı akreditif için firmamız tarafından sağlanan Hindistan İhracat Akreditif Danışmanlığı, evrakların ilk ibrazda kabul edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Hindistan akreditif danışmanlık

Söz konusu akreditifin referans numarası 854010163474-G olup, akreditif açılış tarihi ise 24.Nisan.2017’dir. İhracat gerçekleştiren firma İstanbul’da yer almaktadır.

Akreditif, Türkiye’deki herhangi bir bankanın gişelerinde kullanımda olacak şekilde açılmıştır. Türkiye Halk Bankası ise akreditife ihbar bankası olarak yer almaktadır.

Akreditif teyitsiz olarak açılmış ve teyitsiz olarak ihbar edilmiştir.

Söz konusu akreditif altında yapılan çalışma, firmamız tarafından sağlanan ihracat akreditif danışmanlığı hizmetlerini kapsamakta olup, yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Akreditif incelemesi yapılmış, akreditifte ihracatçı için risk oluşturacak noktalar tespit edilmiştir. Riskli maddelerin düzeltilmesi amacıyla akreditif düzeltme metni hazırlanmıştır.
  • Evrak ibraz sürecinde taslak belgeler hazırlanmıştır.
  • Belgeler bankaya ibraz edilmeden önce son kontrolleri yapılmıştır.
  • Belgeler, Türkiye’deki herhangi bir banka nezninde kullanımda olan akreditif altında, görevli banka konumunda olan Türkiye Halk Bankası’na ibraz edilmiştir.
  • Türkiye Halk Bankası kendisine ibraz edilen belgeleri Hindistan’daki amir bankaya iletmiştir.
  • Hindistan’daki amir banka tarafından ramburse edilen akreditif tutarı ihracatçı firmanın döviz tevdiat hesabına aktarılmıştır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ile ihracat ve ithalat akreditif işlemlerinizde yanınızdayız. Online Eğitim programlarımız ile ilgili olarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0 232 344 0 973