Temel Düzey Online Akreditif Eğitimi

Online Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi

Online eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve ön başvuruda bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Eğitim Hakkında:

2009 yılında dış ticaret alanında yüksek lisans eğitimi yaparken girmiş olduğum CDCS (Certified Documentary Credit Specialist) sınavını başarı ile tamamlamamın ardından, Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firmasını kurdum.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri, Türkiye’de alanında bir ilk oldu.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri ile birlikte ilk defa bir kuruluş ihracatçı ve ithalatçı firmalara akreditif alanında hizmet vermeye başladı.

2009 yılından 2017 yılına gelinceye kadar pek çok firmaya, özellikle ihracat akreditifleri alanında, danışmanlık hizmeti verdim.

Söz konusu akreditifler Türkiye’nin ihracat yaptığı hemen hemen her ülkeyi kapsamakta olup, değer olarak 10.000USD’den başlayıp; 1,5 milyon dolara kadar çıkan işlemler olmuştur.

Akreditif Danışmanlığı yaptığım süre boyunca, sürekli olarak eğitim talepleri ile de karşılaştım.

Online Akreditif Eğitimleri’nin ilki olan Temel Düzey Online Akreditif Eğitimi, 8 yıllık danışmanlık birikimlerinin getirdiği pratik uygulamalar ile akreditif konusunda üst düzey teorik bilginin en etkin biçimde harmanlanması ile oluşturulmuştur.

Temel Düzey Online Akreditif Eğitimi, ihracat ve ithalat alanında çalışan, dış ticaret alanında kariyer yapan ve kendisini akreditif konusunda geliştirmek isteyen profesyoneller için hazırlanmıştır.

Bu eğitimi bitirdiğinizde, akreditif kurallarının temellerine vakıf olacak, akreditif evraklarının nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili bilgi edinmiş ve en az 2 ihracat akreditif metni incelemiş olacaksınız.

 

Temel Düzey Online Akreditif Eğitimi

 

Online akreditif eğitimleri

Eğitim Paketi Neleri Kapsamaktadır?

Temel Düzey Online Akreditif Eğitim’i 16 saat online ders, 1 ay boyunca sürecek telefonda soru cevap hakkı ve 1 adet akreditif işleminize ücretsiz danışmanlık hizmetini kapsamaktadır.

16 Saatlik Online Ders:

Haftada 2’şer saatlik dersler halinde verilecek online eğitimi kapsar.

1 ders saati 45 dakika olup, dersler 1. ders 45 dakika, 5 dakika ara ve 2. ders 45 dakika şeklinde olabileceği gibi 1,5 saatlik blok ders şeklinde de yapılabilir.

Telefonda Soru Cevap:

Online derslerin bitişini takip eden 1 aylık süreç içerisinde ders alan öğrenci, online ders içeriği ile ilgili konularda, aklına takılan soruları telefonda sorma hakkına sahiptir.

Soru cevap hizmeti sadece hafta içi pazartesi-cuma günleri saat 10.30 ile 16.00 arasında gerçekleştirilecektir. Soru cevap hizmeti ancak telefonda yanıtlanabilecek, kısa süreli soruları kapsamakta olup, her bir öğrencinin günlük maksimum 15 dakika süresi bulunmaktadır.

Söz konusu süreler bir sonraki güne devredilmeyecek olup, eğitimin tamamlanmasını takip eden 1 ayın sonunda soru-cevap hizmeti sona erecektir.

Ücretsiz Akreditif Danışmanlık Hizmeti:

Online derslerin bitiminden itibaren 6 aylık süreçte öğrencinin gerçek hayatta karşılaşacağı 1 akreditif işlemine ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir.

Söz konusu danışmanlık, öğrenciye verilecek olup, eğitmen tarafından hiçbir sorumluluk alınmaksızın gerçekleştirilecektir.

Online Eğitimin İçeriği Hangi Konuları Kapsamaktadır?

Ders 1 – Akreditiflere Giriş
Ders 2 – Akreditif Kurallarını Tanıyalım
Ders 3 – Akreditifte Taraflar
Ders 4 – Akreditif Nasıl İşler
Ders 5 – Akreditif Nasıl Açılır
Ders 6 – Akreditif Açılış Uygulaması (İthalat uygulaması)
Ders 7 – Akreditifin İhbar Edilmesi
Ders 8-  Akreditifin İncelenmesine Giriş
Ders 9 – Akreditifin İncelenmesi
Ders 10 – Akreditifte Kullanılan Swift Mesajları
Ders 11 – Akreditifte Kullanılan Belgeler
Ders 12 – Örnek Akreditif Uygulamaları ( 2 adet Örnek Akreditif Uygulaması)

Online Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi

Online eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve ön başvuruda bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.