Hakkımızda

Akreditifler dış ticaret işlemlerinde ihracatçıların ve ithalatçıların ödemeye ilişkin risklerini önemli ölçüde düşüren ve ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasını olanaklı kılan bir ödeme şeklidir. Akreditifli işlemler yaklaşık 80 yıldan beri ICC’nin hazırlamış olduğu kurallar çerçevesinde yürütülmektedir. Akreditif kuralları günümüze kadar gelen süre içerisinde sürekli yenilenmiş ve güncellenmiştir.

Akreditif işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için akreditif taraflarının konuya olan hakimiyetleri önem arz etmektedir.

Sağlamış oldukları tüm avantajlarına rağmen akreditifli ödemeler dış ticaret uygulayıcıları tarafından çoğu zaman çekince ile yaklaşılan bir kavram olmaktadır.

Akreditifli ödemeleri yerinde ve bilinçli olarak kullanabilen ihracatçı ve ithalatçıların dış ticaret ödemelerinde daha sağlıklı bir yapıya kavuşacakları bir gerçektir.

Akreditif Bilgi Merkezi Türkiye’nin ihracat veya ithalat yapan tüm firmalarına akreditif ve dış ticaretin finansmanı konusunda en etkin şekilde destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Akreditif Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri firması olarak 14 yılda 1000’in üzerinde ihracat akreditif işlemini başarı ile tamamladık.

Hedefimiz : Dış ticaret yapan firmalara yaptıkları akreditifli işlemlerde en etkin desteği en uygun koşullar çerçevesinde sunarak Türkiye’deki firmaların rekabet avantajı elde etmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

 

Çalışma Şeklimiz : Bir akreditif işleminin hatasız olarak sonlanması için işlemin başından sonuna kadar geçen süre boyunca danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Akreditif danışmanlık hizmeti teklif aşamasında başlayıp, ödemenin banka hesabına düşmesine kadar geçen süreyi kapsamaktadır.

 

Sorumluluk Anlayışımız : Her yaptığımız işlemi kendi işimiz gibi ele alıp yapmak, dış ticaret firmalarımıza her zaman en sağlıklı ve güncel bilgileri sunmak ve bunun için sürekli gelişime inanarak çalışmak, firmaların yaptıkları işlemleri hatasız olarak sonlandırmaları için gerekli desteği sağlamak başlıca sorumluluk anlayışımızdır.

 

Fiyat Politikamız : Dış ticaret yapan ihracatçı ve ithalatçı firmaların kolayca hizmetlerimizden yararlanabilmesi temel hedefimizdir.

 

 

Kalite Anlayışımız : ICC’nin tanıdığı uluslararası düzeyde akreditif üzerine verilen tek sertifika CDCS ‘dir. CDCS, bankaların ve ticari firmalarının dış ticaret bölümlerinde çalışan akreditif uzmanlarının mesleki yeterliliklerini kanıtlamaları için geliştirilmiş bir mesleki uzmanlık sertifikasıdır. Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması olarak tüm işlemlerimiz  CDCS sertifikası sahibi akreditif ve dış ticaret uzmanı Özgür Eker tarafından takip edilmektedir.

 

Çalışma şartlarımız ile ilgili daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir, bize telefon veya email üzerinden ulaşabilirsiniz.