Hakkımızda

Akreditifler dış ticaret işlemlerinde ihracatçıların ve ithalatçıların ödemeye ilişkin risklerini önemli ölçüde düşüren ve ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasını olanaklı kılan bir ödeme şeklidir. Akreditifli işlemler yaklaşık 80 yıldan beri ICC’nin hazırlamış olduğu kurallar çerçevesinde yürütülmektedir. Akreditif kuralları günümüze kadar gelen süre içerisinde sürekli yenilenmiş ve güncellenmiştir.

Akreditif işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için akreditif taraflarının konuya olan hakimiyetleri önem arzetmektedir.

Sağlamış oldukları tüm avantajlarına rağmen akreditifli ödemeler dış ticaret uygulayıcıları tarafından çoğu zaman çekince ile yaklaşılan bir kavram olmaktadır.

Akreditifli ödemeleri yerinde ve bilinçli olarak kullanabilen ihracatçı ve ithalatçıların dış ticaret ödemelerinde daha sağlıklı bir yapıya kavuşacakları bir gerçektir.

Akreditif Bilgi Merkezi Türkiye’nin ihracat veya ithalat yapan tüm firmalarına akreditif ve dış ticaretin finansmanı konusunda en etkin şekilde destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Hedefimiz : Dış ticaret yapan firmalara yaptıkları akreditifli işlemlerde en etkin desteği en uygun koşullar çervesinde sunarak Türkiye’deki firmaların rekabet avantajı elde etmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir. Bir diğer hedefimiz de web sitemizin Türkiye’de akreditif alanında söz sahibi bir konuma erişmesidir.

 

Çalışma Şeklimiz : Bir akreditif işleminin hatasız olarak sonlanması için işlemin başından sonuna kadar geçen süre boyunca ihracatçı ve ithalatçılarımız web sitemizden ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Her akreditif işleminin kendi bünyesinde değerlendirilmesi gereken ayrı bir çalışma olduğunun bilincinde olarak gerekli durumlarda e-mail desteği de sağlıyoruz.

 

Sorumluluk Anlayışımız : Her yaptığımız işlemi kendi işimiz gibi ele alıp yapmak, dış ticaret firmalarımıza her zaman en sağlıklı ve güncel bilgileri sunmak ve bunun için sürekli gelişime inanarak çalışmak, firmaların yaptıkları işlemleri hatasız olarak sonlandırmaları için gerekli desteği sağlamak başlıca sorumluluk anlayışımızdır.

 

Fiyat Politikamız : Dış ticaret yapan ihracatçı ve ithalatçı firmaların kolayca hizmetlerimizden yararlanabilmesi temel hedefimizdir.

 

 

Kalite Anlayışımız : ICC’nin tanıdığı uluslararası düzeyde akreditif üzerine verilen tek sertifika CDCS ‘dir. CDCS , bankaların ve ticari firmalarının dış ticaret bölümlerinde çalışan akreditif uzmanlarının mesleki yeterliliklerini kanıtlamaları için geliştirilmiş bir mesleki uzmanlık sertifikasıdır. Akreditif Bilgi Merkezindeki tüm işlemler ve yazılar CDCS sertifikası sahibi akreditif ve dış ticaret uzmanı Özgür Eker tarafından hazırlanmaktadır.